Intervijas ar mūsu zelta puišiem

Datums: Pirmdiena, 10 oktobris 2011 15:10 Autors: Lāsma
Kategorija: Brīvā Cīņa

 • Komentāri (1)
 • Andris, Edgars un Ervīns, kā arī viņu treneris, Ivars Drupa, dalījās savās pārdomās par aizvadītajiem startiem kontinenta un Pasaules čempionātā, kā arī pastāstīja par saviem nākotnes plāniem www.kundzinskola.lv !

   

  Andri, kādi ir iespaidi pēc čempionātiem ? Pozitīvi! „Paošņāju” gaisu un sapratu, ka arī tādā līmenī var cīnīties, un ar nelielas veiksmes palīdzību – pat par medaļām. Eiropas čempionātā nepatika organizācija, taču Pasaules čempionāts bija ļoti labi organizēts, viss bija ļoti labi, bet galvenais tā atmosfēra... tāda atmosfēra iedvesmo! Cīņa par izdzīvošanu! Tādi cīkstoņi kā es tādos apstākļos atplaukst.

  Vai bija kas tāds, kas Tevi pārsteidza, ko nebiji gaidījis? Nē!

  Vispār nekas? Piemēram, augstais cīņas līmenis pasaulē vai arī sportisti, kuri ir „zakošenie”? Nekas mani nepārsteidza. Nav jau tā, ka mēs dzīvotu kaut kādā alu laikmetā un nebūtu informēti par to, kas un kā notiek citur. Esam tomēr jau daudz kur bijuši un zināju, ko sagaidīšu.

  Vai esi apmierināts ar savu sniegumu? Neesmu apmierināts, varēju labāk. Devos ar domu parādīt augstāku rezultātu. Kā es varu būt apmierināts, ja Eiropas čempionātā, trešajā cīņā, zaudēju moldāvam, neskatoties uz to, ka 1. periodu biju uzvarējis 5:0 !

  Tu no nākamā gada pārej junioru vecuma grupā. Kādi plāni? Iespējams, ka mainīšu svara kategoriju jau laikus un cīnīšos 84 kilogramos, lai ātrāk pielāgotos tai un veiksmīgi spētu startēt jau otrajā gadā, pēc pāriešanas junioru grupā. Protams, galvenais uzdevums ir uzvarēt Latvijas čempionātā.

  Edgar, Kā vērtē savu sniegumu šī gada Eiropas un Pasaules čempionātos? Startu Eiropā vērtēju pozitīvi, viena uzvarēta cīņa, otrājā gan zaudēju, taču jutu, ka biju spējīgs uzvarēt. Visa cīņa sanāca stipri haotiska, šķiet, ka vienkārši nenoticēju saviem spēkiem. Ar startu Pasaules čempionātā neesmu apmierināts, pretinieks bija līdzvērtīgs, lai gan rezultātā tas neparādijās. Atkal, vienkārši nenoticēju saviem spēkiem. Pēc cīņas sēdēju un domāju:”Es taču varēju uzvarēt!”.

  Pēc Tavām domām, vai bija reālas iespējas pacīnīties par medaļām? Varēju cīnīties par uzvarām, par medaļām..

  Kā Tev šķiet, kas Tev patraucēja sasniegt labāku rezultātu? Milzīga atbildības sajūta. Atbildības sajūta pret sevi, par ieguldīto darbu, pret treneri, pret visu smago sagatavošanās treniņu procesu.

  Tu no nākamā gada pārej junioru vecuma grupā, kādā kategorijā startēsi un, kā vērtē savas iespējas cīņā par Latvijas čempiona titulu? Nākamgad startēšu svara kategorijā līdz 74 kg un, protams, centīšos izcīnīt uzvaru Latvijas čempionātā. Kas būs tālāk – tad jau manīs...

  Tuvākie plāni? Esmu izsalcis pēc sacensībām! Vēl priekšā pēdējie kadetu turnīri, gribas kādā no tiem uzvarēt, jo liela mēroga turnīros, līdz šim, man tas nav izdevies.

  Ervīn, kā vērtē savu pirmo startu tik liela mēroga sacensībās kā Eiropas un Pasaules čempionāts? Ar rezultātu esmu apmierināts, bet, protams, varēja arī labāk.

  Kas pietrūka? Viss pietrūka - spēks, svars. Cīnījos svara kategorijā līdz 85 kg, bet pašam svars bija tikai 81 kg. Pret mani stājās stipri lielāki un smagāki cīkstoņi.

  Vai bija kas tāds, kas tevi pārsteidza? Ļoti nepatika Eiropas čempionāta organizācija, zāle, ēdiens viesnīca.. Bet Pasaules čempionāta organizācija bija ļoti laba. Esmu ļoti apmierināts, atmosfēra un izturēšanās pret sportistiem - tā ir cita attieksme, ne tāda ar kādu ir nācies saskarties līdz šim.

  Vai ir nākušas kādas atklāsmes pār tevi? Pasaulē cīkstoņiem ir pavisam cits līmenis. Nezinu, kas jadara, lai tādu sasniegtu. Laikam to vien jādara kā jātrenējas. Nav jau tā, ka mēs maz trenētos, tomēr 4 reizes nedēļā pa 2 stundām, bet domāju, ka vajag trenēties biežāk un vairāk, diemžēl traucē skola…

  Kā vērtē savas izredzes nākamgad junioru konkurencē? Būs smagi, ceru uz vietu trijniekā Latvijas čempionātā.

  Bet Tu taču jau šogad spēji uzvarēt Latvijas čempionātu junioriem? Spēju, bet tas bija ļoti smagi. Atceries kā es cīnijos!!! Domāju, ka arī nākamgad nebūs vieglāk.

  Ivar, kā vērtē savu audzēkņu – Edgara Spuriņa, Andra Ruhles un Ervīna Bokmaņa sniegumu šajā gadā? Labi! 3 zelti Latvijas čempionātā. Ervīns kļuva par Latvijas čempionu arī junioros. Šī gada laikā puiši ir kļuvuši fiziski spēcīgāki, tehniskāki un arī pašpārliecinātāki par sevi. Ļoti vērtīga bija mācību treniņu nometne Pāvilostā, kurā bija pulcējušies spēcīgi cīkstoņi, kā arī vairāki starptautiski turnīri, kuros puiši smēlās pieredzi un pārliecību.

  Kā vērtē puišu uzrādītos rezultātus? Eiropas čempionātā cerēju uz augstākiem rezultātiem. Viņi nav par sevi tik pārliecināti, cik par viņiem pārliecināts esmu es. Viņi izpildīja minimumu, bet paši saprata, ka varēja labāk.

  Kas tavuprāt pietrūka? Pietrūka pārliecības par saviem spēkiem un starptautisku turnīru pieredzes. Elites mači un treniņnometņu pietrūkst. Vajadzīgas nometnes Krievijā un Baltkrievijā, arī turnīri, kur pulcējas spēcīgi cīkstoņi no dažādām valstīm.

  Tuvākie plāni? Tuvākajos mēnešos mūs sagaida vairāki starptautiski turnīri – Klaipēdā, Helsinkos, Polijā. Ja izdosies atrast finansējumu, iespējams aizbrauksim uz trīskārtējā Olimpiskā čempiona Buivaisara Saitieva turnīru Krievijā, kurš ir ļoti prestižs kadetu vecuma grupas turnīrs. Esam gatavi cīnīties par uzvarām!

  Plāni nākamajam gadam? Visiem vajadzētu uzvarēt Latvijas čempionātā un tad gatavoties Eiropas čempionātam, kur prasības jau būs augstākas. Varbūt pacīnīsimies arī par medaļām. Lielākā problēma ar kādu mēs varētu saskarties, plānu realizēšanā, ir lielais, tā saucamo „zakošeno” sportistu skaits, kuru dokumenti ir viltoti tā, ka patiesībā 19 vai 20 gadīga puiša vietā cīnās jau 23 gadīgs vīrietis...

  Autore - Laura Skujiņa

  komentāri  

   
  +1 #1 Ivars 2011-10-11 18:31
  that's my boyzzz
  Citēt
   

  Pievienot komentāru


  Aizsardzības kods
  Atjaunināt

  Atbalstītāji