Sporta skolas cīkstoņi Kaļiņingradā

Datums: Otrdiena, 08 maijs 2012 06:37 Autors: Lāsma
Kategorija: Brīvā Cīņa

 • Pievienot komentāru
 • Šā gada 6.-7.aprīlī notika spēcīgs starptautisks turnīrs par A.Šumiļina  balvu. A.Šumiļins ir vairākkārtējs Eiropas godalgoto vietu ieguvējs un bijis arī pasaules čempionāta 3.vietas ieguvējs pārstāvot Krievijas Federācijas komandu smagajā svarā Līdz 120kg.

  A.Šumiļina turnīrs jau 15 gadu notiek viņa dzimtajā pilsētā Kaļiņingradā un pulcēja ap 250 dalībnieku no 12valstīm-LAT,LTU,UKR,BLR,ISR,GBR,EST,POL,HUN,GER,SVK un protams RUS komandas no daudzām Krievijas vietām (Burjatija, Novosibirska, Krasnodara Sanktpēterburga utt.) Turnīrā piedalījās mūsu sporta skolas audzēkņi - Andris Ruhle, Edgars Spuriņš ,Ervīns Bokmanis, kuri bija jaunākie šajos mačos, jo sacensības norisinājās 1990-1994. gadā dzimušajiem (U-21).

  Neko labu neparādījām, jo pārsvarā visi cīkstoņi bija vecāki, spēcīgāki un pieredzējušāki par mūsu audzēkņiem, kuri tikai pirmo gadu īsti ienāca junioru vecuma grupā un junioru vecums ir 1992-1994.g.dz., protams tas neattaisno cīkstoņus un nebija tā, ka zaudēja vienos vārtos. Katrs cīnījās savu spēku robežās un rādija cienīgu cīņu. Piemēram, E.Spuriņš dzenot svaru iepriekšējā dienā traumēja potīti, skrienot un trāpot bedrē. Ervīns Bokmanis devās uz mačiem pēc slimības un līdzīgā cīņā zaudēja Sanktpēterburgas pārstāvim, kurš nākamajā cīņā arī piekāpās. Andris Ruhle uzvarēja divas cīņas. Pirmo pret Kaļiņingradas pārstāvi aizvadīja pārliecinoši uzvarot ,tad otrajā cīņā uzvarēja Polijas izlases pārstāvi arī diezgan pārliecinoši divos puslaikos. Tad trešajā cīņā zaudēja spēcīgam Lietuvas komandas pārstāvim līdzīgā cīņā un ceturtajā cīņā zaudēja Izraēlas komandas pārstāvim. Arī Andrim bija sīkas mikro traumas, kuras traucēja ar visu atdevi darboties. Bet nu mūsu galvenais mērķis ir piedalīties pēc sacensību nedēļas nometnē, kurā piedalījās ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī šo visu valstu komandu pirmie, otrie un trešie numuri. Mūsu puišiem tas bija ļoti vērtīgs pasākums, kurā varēja patrenēties jau uz olimpiādi kvalificējušajiem ungāriem, kā arī citu izlašu pārstāvjiem. Protams, nometnē katru dienu vadīja treniņus cits treneris, kas arī bija patīkami, jo šādu paņēmienu daudzveidību un treniņu programmas ne katru dienu izpilda. Treniņnometnes laikā sportisti nodibināja jaunus kontaktus, arī es sapazinos ar treneriem, kuri jau tagad aicina uz koptreniņiem. Nākošais mūsu treniņnometnes punkts ir tālā Dagestāna. Dosimies 30.04. uz treniņnometni uz Hasavjurtas sporta skolu-internātu. Hasavjurtas skola ir viena no spēcīgākajām cīņas skolām pasaulē, no turienes nāk arī 3kārtējais olimpiskais čempions B.Saitijevs. Ļoti daudzi Krievijas un citu valstu olimpiskie čempioni nāk no Dagestānas.

   

  Rakstu sagatavoja treneris Ivars Drupa

  Pievienot komentāru


  Aizsardzības kods
  Atjaunināt

  Atbalstītāji