Armands Zvirbulis izcīna bronzas medaļu prestižajā A. Medved GRAND PRIX turnīrā, Minskā

Datums: Trešdiena, 06 marts 2013 07:58 Autors: Laura
Kategorija: Brīvā Cīņa

 • Komentāri (4)
 • Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā, pagājušajā nedēļā norisinājās 2 nopietni turnīri. Ar divām zelta medaļām un vienu bronzas medaļu atgriezušies Latvijas cīkstoņi! Tāpat Minskā norisinājās protesta akcija pret cīņas izslēgšanu no Olimpiskajām spēlēm, kurā piedalījās Eiropas čempionātu medaļniece Karolina Tjapko un mūsu sporta skolas pārstāve, trīskārtēja Latvijas pieaugušo čempione Iveta Jerohina.

  Kā jau katru gadu, pirms trīskārtējā Olimpiskā čempiona A. Medved Grand Prix turnīra, notiek kadetu turnīrs "Medvezhonok", kur sapulcējas Baltkrievijas, Krievijas, Kazahstānas un Baltijas jaunie cīkstoņi. Latviju "Medvezhonok" turnīrā pārstāvēja 2 sportisti, Viktorija Lukjaņeca (52 kg) un Alberts Jurčenko (69 kg). Viktorijas kategorijā stratēja 14 meitenes. Viktorija pirmajā cīņā uzvarēja Baltkrievijas sporta meistara kandidāti no Gomeļas, nākamajā cīņā, ar tiesnešu palīdzību, atzina citas Baltkrievietes pārākumu, bet 3. cīņā tikās ar pagājušā gada Eiropas čempionāta dalībnieci no Bobruiskas, kurai, sīvā cīņā, tomēr piekāpās.

  Alberts Jurčenko kopā ar savu treneri Andreju Ļediku.

  Vērā ņemamu panākumu guva Vladimira Smirnova audzēknis, sporta kluba "Milons" sportists Alberts Jurčenko, kurš svara kategorijā līdz 69 kilogramiem izcīnīja uzvaru. Alberta kategorijā startēja 32 cīkstoņi, un, lai izcīnītu zelta medaļu viņam nācās uzvarēt visās 5 cīņās. Lai arī pirmās 3 cīņas tika aizvadītas pārliecinoši, sacensību pusfinālā un finālā, kur pretim stājās Krievijas cīkstoņi no spēcīgā CSK kluba, cīņa bija ļoti saspringta. Alberts parādīja savam vecumam netipiski augstu meistarību un fantastisku cīņas gribu. Jāatzīmē, ka Jurčenko nu jau ir divkārtējs šī  turnīra uzvarētājs, jo arī 2012. gadā izdevās šajā turnīrā uzvarēt. Tāpat, Jurčenko 2012. gada Eiropas čempionātā kadetiem izcīnīja 5. vietu.

  Alberts Jurčenko cīņā Kr. Kundziņa piemiņas turnīrā, kurā arī izcīnīja 1. vietu!

  Pieaugušo konkurencē A. Medved GRAND PRIX turnīrā no Latvijas bija pieteikti 5 sportisti, taču diemžēl LCF laicīgi nebija spējusi nokārtot visas saistības ar FILA, kas nepieciešamas, lai sportisti varētu piedalīties turnīrā, līdz ar to Karolina Tjapko diemžēl, lai arī bija ieradusies, nevarēja piedalīties sacensībās. Iveta Jerohina tāpat izrādījās cietēja šajā nepatīkamajā situācijā, un sacensībās ar svaru 56 kg viņai nācās sacensties kategorijā līdz 59+2 kg.

  Lai arī pieaugušo sacensības iesākās ar nepatīkamiem pārsteigumiem, mūsu pieredzes bagātie sportisti mūs no sirds iepriecināja. Varoņdarbu paveica 2012. gada Olimpisko spēļu dalībnieks Armands Zvirbulis, kurš startēja svara kategorijā līdz 84 kg. 28 sportistu konkurencē Armands izcīnīja 3. vietu. Pirmajās trijās cīņās viņš pieveica divus Krievijas un vienu Baltkrievijas sportistu. Pusfinālā Armandam pretim stājās Pekinas Olimpisko spēļu bronzas medaļnieks no Baltkrievijas - Murads Gaidarovs, kuram Armands piekāpās. Tā arī bija vienīgā zaude turnīrā, jo cīņā par bronzas medaļu Armands pārspēja kārtējo Krievijas sportistu. Jāatzīmē, ka neviena no cīņām Armandam nepadevās viegli, un pretim stājās ļoti nopietni pretinieki. Šis ir Armanda labākais panākums tik augsta ranga starptautiskā turnīrā, protams neskaitot Pasaules čempionātu 2011. gadā, kurā Armands izcīnīja 5. vietu un iespēju Latviju pārstāvēt Londonas Olimpiskajās spēlēs.

  1. vieta Murads Gaidarovs BLR, 2. vieta Omargadzhi Mogomedau BLR, 3. vietas Armands Zvirbulis LAT un Jon Reader USA

  Labi turnīru sāka arī Imants Lagodskis (96 kg). Pirmajā cīņā viņš pieveica Krievijas sportistu, otrajā cīņā, kas bija arī pusfināls, viņš trīs periodu cīņā piekāpās amerikānim, kurš pavisam nesen, Dan Kolov turnīrā Bulgārijā, izcīnīja uzvaru, finālā pārspējot Londonas Olimpisko čempionu Džeikobu Verneru. Diemžēl, ne bez tiesnešu palīdzības, cīņā par bronzas medaļu Imants, trijos periodos, piekāpās citam amerikānim. Jāatzīmē, ka visi bija nesaprašanā par galvenā FILA delegāta lēmumu nepiešķirt Imantam punktu par pretinieka izstumšanu no paklāja 2. perioda pēdējās sekundēs, kas Imantam būtu nodrošinājis bronzas medaļu šajā turnīrā. Lai nu kā, par Imanta cīņas kvalitāti nevienam nav šaubu, un ceram, ka veiksme uzsmaidīs tad, kad tas būs vairāk nepieciešams - Eiropas čempionātā, kas jau pavisam drīz sāksies Gruzijā.

  Sieviešu cīņā uzvaru svara kategorijā līdz 63 kilogramiem izcīnīja Anastasija Grigorjeva, kura pirmajā cīņā uzvarēja Azerbaidžānas sportisti Annu Beļajevu, bet finālā pārspēja baltkrievieti Mariju Mamašuk. Šis jau ir 3. turnīrs pēc kārtas, kurā Anastasija izcīna uzvaru.

  1. vieta Anastasija Grigorjeva LAT, 2. vieta Marija Mamoshuk BLR, 3. vietas Anastasija Guchok BLR un Anna Beljajeva AZE

  Vēlam veiksmi mūsu pieaugušo izlasei, turpinot gatavoties Eiropas čempionātam. Domāju, ka šis A. Medved GRAND PRIX turnīrs ir labs pieteikums veiksmīgam startam arī Gruzijā.. sekosim un jutīsim līdzi!


  komentāri  

   
  0 #4 Laura 2013-03-07 09:43
  kamera mums ir, vajag tikai operātoru :-)
  Citēt
   
   
  0 #3 Свидетель 2013-03-07 07:28
  :-) Ничего,pagaidis im,kamer Kundziņskola выдаст денег на дежурную видеокамеру))
  Citēt
   
   
  +1 #2 Laura 2013-03-06 17:19
  к сожалению, нетy :sad:
  Citēt
   
   
  +1 #1 Свидетель 2013-03-06 11:42
  8) Ну вот,вернулась Лауриня,и опять есть что почитать на "Кундзиниеках"!А видео с "Медведя" нету? :-)
  Citēt
   

  Pievienot komentāru


  Aizsardzības kods
  Atjaunināt

  Atbalstītāji